Masaż

Masaż klasyczny pleców/całego ciała

Masaż klasyczny stanowi najpopularniejszą formę masażu. Bazuje na zastosowaniu technik manualnych polegających na głaskaniu, rozcieraniu, ugniataniu, oklepywaniu oraz wibracji mających na celu mechaniczne oddziaływanie na skórę oraz mięśnie. Głównym celem masażu klasycznego jest regulacja napięcia mięśniowego. Mięśnie pleców są szczególnie narażone na napięcia i ból ponieważ biorą udział we wszystkich wykonywanych czynnościach, szczególnie w pozycji stojącej.

Masaż karku

Wykonuje się go także przy migrenach, jako idealny sposób na rozluźnienie mięśni. Długa praca przy komputerze, stres, zła postawa stojąca i siedząca – to główne przyczyny skurczu i bólu mięśni karku oraz barków. Ulgę przyniesie masaż karku oraz wykonanie kilku prostych ćwiczeń, np. krążenia głową, unoszenie i opuszczanie barków.

Masaż twarzy

Myśląc o masażu, zazwyczaj wyobrażamy sobie masaż pleców, ramion, szyi. W rzeczywistości masować można dowolną część ciała. Szczególną uwagę warto zwrócić na lecznicze i pielęgnujące właściwości masażu twarzy. Jest on stosowany w leczeniu chorób dotykających mięśni twarzy i skóry, ale trzeba także pamiętać o jego odmładzającym działaniu. Z czasem nasza skóra traci sprężystość i elastyczność i pojawiają się na niej zmarszczki. Objawy starzenia skóry można łagodzić właśnie za pomocą masażu twarzy, wykonywanego przez specjalistę.