fbpx

ZEBRA | FRYZJERSTWO I STYLIZACJA PAZNOKCI

Zarezerwuj termin online!

fryzjer kraków

ILE DNI MAM NOSIĆ HYBRYDĘ BY NIE ZASZKODZIĆ PŁYTCE PAZNOKCIA?

     Manicure hybrydowy jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów w naszym salonie. Nasze klientki kocha ją tę metodę za wygodę, długi okres utrzymania koloru na płytce oraz szeroki wybór.
     Prawidłowo położona i utwardzona “hybryda” jest w stanie trzymać się do 6 tygodni, ale niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że unikanie zdjęcia hybrydowej powłoki przez taki długi czas może doprowadzić do negatywnych skutków dla płytki paznokcia oraz jego kondycji.

     Ile tak naprawdę powinnaś trzymać hybrydę na swoich paznokciach, by im nie szkodzić?🤔

     Eksperci alarmują, że manicure hybrydowy powinno się zdejmować co 12-14 dni. Zdając sobie sprawę z tego, że w dzisiejszych realiach nie wszyscy są w stanie umawiać się na kolejny zabieg co 14 dni, dla swoich klientek zdecydowanie zalecamy nosić “hybrydę” maksymalnie do 3 tygodni z uwagi na bazę hybrydy. Po 2-3 tygodniach traci ona swoje właściwości i działa na niekorzyść naszej płytki, co może doprowadzić do jej pęknięcia 😧 Ale to najmniejszy z możliwych problemów. Jednym z poważnych schorzeń, które mogą pojawić się pod lakierem jest onycholiza. To zaburzenie struktury paznokcia charakteryzujące się oddzieleniem płytki od łożyska. W przestrzeniach wypełnionych powietrzem rozmnożą się drobnoustroje, bakterie i grzyby i w konsekwencji może dojść do poważnego zakażenia.

    Aby utrzymywać paznokci w dobrej kondycji, zalecamy wszystkie zabiegi związane z manicure hybrydowym wykonywać w odpowiednich terminach. Ważnym jest również robienie co raz na 6-8 miesięcy przynajmniej 21-dniowej przerwy na regenerację płytki paznokcia.