fbpx

ZEBRA | FRYZJERSTWO I STYLIZACJA PAZNOKCI

Zarezerwuj termin online!

fryzjer kraków

WYBIERZ SWÓJ IDEALNY KSZTAŁT PAZNOKCI

Kształt paznokci jest w stanie zarówno wyszczuplać, jak i optycznie skracać palce. Sprawdź, jakie wyróżnia się kształty paznokci i czym charakteryzuje się każdy z nich.

     OWALNE ➡️ najbardziej uniwersalne wśród wszystkich kształtów. Sprawdzą się przede wszystkim w przypadku osób, których paznokcie ze względu na pracę oraz codzienne obowiązki są narażone na uszkodzenia mechaniczne. Zaokrąglone boki bowiem pozwalają zminimalizować ryzyko rozdwajania i złamania płytki.

     MIGDAŁ ➡️ Wspaniale zaokrąglone paznokcie, które są delikatnie bardziej spiłowane, niż płytka owalna. Wysmuklają palce i tym samym całe dłonie. Są to jedne z bardziej popularnych form, dodają elegancji, dlatego świetnie prezentują się na nich wszelkie zdobienia.

     SPICZASTE ➡️ jest to dłuższa i bardziej spiłowana odmiana paznokci owalnych,  które pięknie wydłużają dłoń. Najbardziej wysmuklają, dodają delikatności i powabu. Niestety, wąski i długi paznokieć nie jest łatwy w utrzymaniu. Szpice są niepraktyczne w codziennym użytkowaniu, dlatego najlepiej sprawdzają się na imprezy i większe wyjścia.

     BALLERINA ➡️ bijące rekordy popularności w mediach społecznościowych paznokcie w kształcie ballerin swoją nazwę zawdzięczają baletkom. Kształt paznokci balerina różni się od formy prostokątnej jedynie tym, że krawędź wystająca za opuszek jest znacznie węższa od nasady płytki. Jest to bardzo elegancki kształt, który nie pogrubia palców, a w przypadku dłuższej płytki może je dodatkowo wyszczuplać.

     KWADRATOWE ➡️ paznokcie kwadratowe są bardzo efektowne i doskonale podkreślają dłonie osób o smukłych i długich palcach. Jest to  bardzo popularny kształt, jednak nie pasuje do wszystkich dłoni. Osoby z szerokimi i krótkimi palcami, powinny uważać na ten kształt. Najlepiej prezentuje się przy średnich i długich paznokciach. Nie jest łatwy w utrzymaniu, ponieważ kwadratowe zakończenia narażone są na zadarcia.

     ZAOKRĄGLONE KWADRATY ➡️ podobnie jak paznokcie kwadratowe są bardzo efektowne i świetnie podkreślają dłonie z długimi i smukłymi palcami. Kształt bardziej naturalny niż kwadratowy, przez co mniej narażony na uszkodzenia ze względu na delikatne zaokrąglenia.