fbpx

ZEBRA | FRYZJERSTWO I STYLIZACJA PAZNOKCI

Zarezerwuj termin online!

fryzjer kraków

4 KROKI DO POZBYCIA SIĘ ROZDWOJONYCH KOŃCÓWEK

     Rozdwojone końcówki to bardzo częsty problem. Włosy z rozdwojonymi końcówkami stale się łamią, puszą i tracą zdrowy blask. Jak to powstrzymać?

     Krok 1. OGRANICZENIE CZYNNIKÓW, POWODUJĄCYCH USZKODZENIA MECHANICZNE.
Włosy należy szczotkować delikatnie, bez szarpania, najlepiej za pomocą drewnianej szczotki z naturalnego włosia, starać się związać ich na noc, najlepiej w luźny warkocz.

     Krok 2. OGRANICZENIE ZABIEGÓW Z WYKORZYSTANIEM WYSOKICH TEMPERATUR.
Częste stylizacje z wykorzystaniem lokówki i prostownicy powodują przesuszenie włosów i ogólne ich osłabienie. Dobrze jest zrezygnować także z suszenia włosów suszarką i pozwolić im schnąć samodzielnie. W sytuacjach gdy to jest niemożliwe, należy ustawić suszarkę na niską temperaturę.

     Krok 3. UTRZYMANIE WŁAŚCIWEJ DIETY.
Pamiętajmy o regularnym spożywaniu produktów pełnoziarnistych, warzyw, owoców, roślin strączkowych, ryb, jaj i orzechów. Te produkty zawierają cenne witaminy z grupy B, a także witaminę A i E oraz żelazo, cynk i miedź. Niedobór wymienionych mikroelementów wpływa między innymi na kondycję włosów.

     Krok 4. ODPOWIEDNIA PIELĘGNACJA WŁOSÓW.
Do oczyszczania włosów z tendencją do rozdwajania się należy stosować szampony nawilżające, odżywcze, wygładzające, regenerujące i przeznaczone do włosów suchych. Stosowanie odżywki powinno być nieodłącznym elementem dbania o włosy. Zniszczone kosmyki mają tendencję do plątania się, dlatego warto zastosować specyfiki, które ułatwią nam rozczesywanie. W tym celu świetnie sprawdzają się odżywki w sprayu, których nie trzeba już spłukiwać. Jeśli suszymy włosy suszarką, dobrą opcją będzie zastosowanie mgiełki termoochronnej.

Bardzo ważne jest regularne podcinanie końcówek u fryzjera. Umożliwia to pozbycie się najbardziej zniszczonych partii włosów, nadaje im lekkości i ułatwia pielęgnację🙂