fbpx

ZEBRA | FRYZJERSTWO I STYLIZACJA PAZNOKCI

Zarezerwuj termin online!

fryzjer kraków

BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA W SALONIE ZEBRA

fryzjer kraków

BEZPIECZEŃSTWO❗️ HIGIENA❗️ ZDROWIE KLIENTA❗️ to priorytety w naszym salonie.

Co to jest BEZPIECZNY SALON? 🧐

Dla nas bezpieczny salon to taki, w którym używa się artykułów jednorazowego użytku, jak podkłady, waciki, folie do misek, rękawiczki, maseczki, a wszelkie narzędzia wielokrotnego użytku, jak cążki, nożyczki, kopytka, frezy, wiertełka sterylizuje się w AUTOKLAWIE.

W naszym Salonie autoklaw to urządzenie codziennego użytku. Bez niego nie wyobrażamy sobie przygotowania bezpiecznego i higienicznego stanowiska pracy. Sterylizujemy narzędzia w autoklawie parowym klasy B, posiadającym Certyfikat jakości obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej.

✅Jak przebiega proces dezynfekcji oraz sterylizacji w Salonie ZEBRA❓

Mycie i dezynfekcja ➡️ Zużyte narzędzia zanurzamy do myjki ultradźwiękowej, w której jest przygotowany specjalny roztwór do dezynfekcji. Jest to proces, który niszczy drobnoustroje, ale nie niszczy ich form przetrwalnikowych.

Suszenie ➡️ Po dezynfekcji wykładamy czyste narzędzia na tacę i czekamy aż dopóki nie wyschną.

Pakowanie ➡️ Suche narzędzia razem z chemicznym wskaźnikiem kontroli sterylizacji wkładamy do specjalnych pakietów, które zamykane są termicznie, za pomocą zgrzewarki.

Sterylizacja w autoklawie ➡️ Zapakowane narzędzia wkładamy do autoklawu i rozpoczynamy proces sterylizacji, w wyniku którego otrzymujemy przedmioty jałowe. Oznacza to, że ich powierzchnia jest wolna od wszelkiego rodzaju mikroorganizmów, zarówno w formach wegetatywnych, jak i przetrwalnikowych.

❗️❗️❗️Aby zyskać pewność, że przeprowadzane przez nas procesy sterylizacji przebiegają prawidłowo cyklicznie wykonujemy testy biologiczne, które później przesyłamy do laboratorium na badania, a ich wyniki przechowujemy w książeczce sterylizacji do kontroli Sanepidu.

Należy pamiętać, że sterylizacja narzędzi w autoklawie to jedyny i skuteczny sposób na właściwe czyli higieniczne przygotowanie ich do zabiegu. Wszystkie inne metody są dezynfekcją i nie zapewniają klientowi należytego bezpieczeństwa.

Zapraszamy na bezpieczne zabiegi😃